Bütüncül ve Tamamlayıcı Tıp Tedavileri

Bütüncül ve Tamamlayıcı Tıp Tedavilerimiz

Sağlığı tehdit eden nedenin kök araştırması yapılıp bulunduktan sonra ameliyatsız ve modern tedavi yöntemleri uygulanarak birçok hastalık önlenebilir ve tedavi edilebilir.

10
Yıllık Hekimlik Tecrübesi

Omuz Ağrısı Tedavisi

Omuz Ağrıları Tedavisi, omuz eklemi vücudumuzda en geniş hareket açıklığına sahip olan eklemdir. Kürek kemiği, köprücük kemiği ve omuz başı kemiğinin biraraya gelmesinden oluşan bir eklemdir. Genellikle 40 yaş üzerinde ve şeker hastalarında daha sık görülmektedir. Omuz ağrısının erişkinlerde görülen en sık nedeni omuzda döndürücü kas kirişlerinin sıkışması sonucu ortaya çıkar. Hangi yaştan olursa olsun, herkes omuz sorunları yaşayabilir. Tekrar eden hareketler içeren işler, yılların geçmesi ve bazı sporlar bu durumu tetikleyebilir.
Ağrı omuzun küçük bir bölgesinde olabileceği gibi tüm kola da dağılabilir. İkinci durum olarak bu durum vücudunuzun bu bölgesinden geçen sinirler ile ilgili bir sorundan dolayı olabilir.Omuz problemleri herkeste ortaya çıkabilir. Omuz aşınması ve yırtıkları, omuz çıkması, omuz kırıkları ve donuk omuz gibi problemlerle ortaya çıkan ağrılar, modern tıp uygulamaları ile tedavi edilebilir.

Diz Ağrısı Tedavisi

Diz ağrısı tedavisi, dizlerimiz günlük hayatımızda yürüme, oturma, merdiven çıkma, çömelme gibi birçok hareketi yapmamızı sağlar. Dizlerde sık görülen eklem romatizması, kireçlenme, iltihaplı eklem romatizmaları, menisküs yırtığı, eklem veya çevresinde şişlik, kilitlenme, hareket kısıtlılığı gibi şikayetler günlük yaşamı olumsuz etkiler. Tedavi uygulamalarıyla doku onarımı ve dokuda kan akımı sağlanır, kıkırdak yapı uyarılır, ödem ve sertlik giderilir, kas grupları kuvvetlendirilir ve ağrının azalması sağlanır.Dizler, bedenimizdeki en büyük eklemlerdir. Hareketlerimizin çoğunluğu diz eklemlerimiz sayesinde yapılmaktadır. Dizlerinizin esneyebilmesi için kemiklerin, kıkırdağın, bağların, kasların ve tendonların sağlıklı olması gereklidir.Diz ağrısı her yaşta olabilir. Zedelenme, bağ sorunları veya artrit başlangıcı en yaygın nedenler arasındadır.Diz ağrıları tedavisinde Medikal Ozon tedavisi, Proloterapi, Fitoterapi, Akupunktur tedavisi ve diğer modern tedavi seçenekleri uygulanmaktadır. Kliniğimizde diz ağrıları tedavisinde başarılı sonuçlar alınmaktadır.Diz için Kök Hücre tedavisi Bursa’daki kliniğimize başarıyla yapılıyor.Menisküs zedelenmesi kendini diz boyunca yayılmış bir ağrı olarak gösterir ve darbeden 24 saat sonra en yoğun şekilde hissedilir.

Bel ve Boyun Ağrısı Tedavisi

Bel ve boyun ağrıları tedavisi, Bel ağrısı, dünyada baş ağrısından sonra en sık görülen ağrı tipi olarak kişinin iş ve sosyal yaşamını altüst ettiği kadar önemli sağlık sorunlarına işaret etmesi bakımından da önemsenmelidir.

Bel ağrısı denilince akla öncelikle “Bel Fıtığı” gelse de; dünyada baş ağrısından sonra ikinci sıklıkta görülen bu ağrılar başka nedenlerden de kaynaklanabiliyor.

Bel ağrısını, bel zorlanması ve duruş bozuklukları; bel kaslarına, bağlarına ve eklemlerine hasar vererek ağrıya yol açar şeklinde açıklayabiliriz. Bel ağrısının şiddeti, öne eğilme, uzun süre ayakta durma, yürüme gibi günlük aktivitelerle artabilir. Bel ağrısı toplumun %75-85’ini yaşamlarının herhangi bir döneminde etkileyen en önemli bir sağlık sorunlarından biridir.

Boyun ağrısı çok yaygın görülen bir sağlık sorununu oluşturmakta ve her cins ve yaşta insanda görülebilmektedir. Çevremizdeki her 3 kişiden biri hayatı boyunca en az bir kez boyun ağrısı çektiğini anımsar. Büyük çoğunluğu hafif şiddette ve geçici özelliktedir. Nadiren çok ağrılı, hatta özürlülüğe neden olacak kadar ağır da olabilir. Günümüzde özellikle masa başında çalışanlarda, bilgisayar kullananlarda boyun ağrısı yaygındır. Boyun ağrısı görülme sıklığı yaşın ilerlemesiyle birlikte artar. Günlük yaşamdaki gerilimler ve iş stresi boyun ağrısını arttırır. Boyun ağrısıyla birlikte sırt-omuz ağrısı, ellerde uyuşma, baş dönmesi, dengesizlik ve baş ağrısı görülebilir. Boyun problemleri bir kazadan sonra aniden de ortaya çıkabilir.

Kliniğimizde modern tıbbi yöntemler ile bel ve boyun ağrılarınıza etkin tedaviler sunmaktayız. Bir randevu planlayarak tedavinize ilk adımı atabilirsiniz.

Bel ve Boyun Fıtığı Tedavisi

Fıtık, omurganızı oluşturmak için istiflenen tek tek kemikler (omurlar) arasına oturan lastik yastıklardan (diskler) biriyle ilgili bir sorunu ifade eder.

Bir spinal disk, daha sert, lastiksi bir dış (halka) ile kaplı yumuşak, jöle benzeri bir merkeze (çekirdek) sahiptir. Bazen kaymış bir disk veya yırtılmış bir disk olarak adlandırılan fıtıklaşmış bir disk, çekirdeğin bir kısmı anulustaki bir yırtığın içinden dışarı doğru itildiğinde meydana gelir.Omurganın herhangi bir yerinde oluşabilen fıtıklaşmış bir disk yakındaki bir siniri tahriş edebilir. Fıtık olan diskin bulunduğu yere bağlı olarak, kol veya bacakta ağrı, uyuşma veya güçsüzlükle sonuçlanabilir. Çoğu insanda fıtıklaşmış bir diskte hiçbir belirti görülmez. Sorunu gidermek için genellikle ameliyat gerekli değildir.

Bel Fıtığı Nedir? Bel omurları arasındaki kayma ya da zedelenme durumunda veya kıkırdağın aşırı zorlama sebebiyle bel omurlarının yerinden kayıp omurilik kanalı içine doğru uzanmasıyla ortaya çıkar. Bacaklara gelen sinirlere ve omuriliğe baskıyla ortaya çıkan bir sağlık sorunudur.

Boyun Fıtığı Nedir? Boyun omurları arasında yer alan kıkırdağın omurilik kanalına doğru yer değiştirmesinin sonucu ortaya çıkar. Böylelikle kol bölgesine uzanan sinirlere ve omuriliğe baskı sonucu oluşan bir durumdur.

bursa-menuskus-tedavisi

Menisküs Yırtığı Tedavisi

Menisküs Yırtığı ve Hastalığı Tedavisi, Menisküs yırtığı dizde ağrı, hareket kısıtlılığı, kilitlenme ve sıvı toplanması gibi çeşitli şikayetlere neden olur.
Menisküs’ün başlıca nedenlerini;

Dizde boşalma hissi, Dizin bükülü kalması gibi kilitlenme ve takılmalar, Merdiven ve yokuş çıkarken hafiften şiddetliye kadar değişen diz ağrıları, Dizden alacağınız direkt bir darbe, Diz dönmesi gibi spor yaparken başınıza gelebilecek sakatlanmalar, Yaş nedeniyle dizdeki kıkırdak yapının yırtılması olarak sayabiliriz.
Dizdeki oluşan hilal ayı biçimindeki bulunan kıkırdan dokuya menisküs denir. Bu kıkırdak doku ani hareketlerde ve travmalarda yırtılabilmektedir. Dizde ağrı, hafif şişlik, takılma, kilitlenme ya da dizde boşalma hissi veya da dizi tam hareket ettirmede zorluk gibi şikâyetler varsa menisküs yırtığı olma ihtimali yüksektir.

Menisküs yırtılması ani ve ters hareketlerde sıkça görülmektedir. Dizdeki takılma ve kilitlenmeler menisküs belirtisi olabilir

doktorsitesi.com
 profil sayfamız

Start typing and press Enter to search