Varis Tedavisi

Varis Tedavisi

Kliniğimizde ameliyatsız, modern tıbbi yöntemlerle tüm varis çeşitlerini başarıyla tedavi etmekteyiz.

10
Yıllık Hekimlik Tecrübesi

Varis Tedavilerimiz

KILCAL VARİS TEDAVİSİ

BÜYÜK VARİS TEDAVİSİ

YÜZ KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

Varis Yarası (Venöz Ülser) Tedavisi

Varis Nedir? Neden Olur?

Varis, toplardamarların, fonksiyonel bozuklukları sonucu ya da kan akımının önündeki bir engel nedeniyle genişleyerek kıvrımlı bir hal almasıdır. Diğer bir anlamla varis, vücudun yani bacakların alt kısmında toplanan “kirli kanı” kalbe taşıyan toplardamarların genişleyip, kıvrıntılı hal alması olarak tarif edilebilir.

Birtakım faktörler, varis oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Bu faktörler; genetik yatkınlık, yaş, cinsiyet, hamilelik, sıcak iklim, obezite, kabızlık, geçirilmiş karın ameliyatları ve uzun süre oturmak ya da ayakta durmak gibi unsurlardır. Bazı meslek grupları da varis risk faktörlerini tetikleyici olabilmektedir. Bunlar arasında özel güvenlik görevlileri, hemşireler ve sağlık çalışanları, öğretmenler ve satış danışmanları gibi uzun süre ayakta durmayı gerektiren iş alanları sayılabilir.

Kılcal ve Büyük Varis Tedavisi

kılcal varis tedavisi

Kılcal varis tedavisi kliniklerine başvuran kişilerin yaklaşık yarısı kılcal varis şikayetiyle gelirler ve sorun temelde kozmetiktir.

Oluşan görüntü rahatsızlığı hem kişinin sosyal yaşamını etkileyebilir hem de bazen, allta yatan önemli bir venöz yetmezliğin habercisi olabilir.

Bursa’da Tüm Varislerinizi Ameliyatsız Yöntemlerle Tedavi Ediyoruz!

Öncelikle hastanın renkli doppler US ve diğer yöntemler ile detaylı muayene ve tetkiki gereklidir. Damar yapısı, varis yoğunluğu, hasta öyküsü gibi bulgular bir araya getirilerek en uygun tedavi yöntem ve süresi planlanmaktadır.

Aşağıdaki butona dokunarak kliniğimizle iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilir ve bir randevu planlayarak kötü görünümden kurtulmaya başlayabilir, sağlığınıza değer katabilirsiniz.

Varis Tedavisi, ameliyatsız modern yöntemlerle başarılı olarak kliniğimizde yapılmaktadır.

Varisler büyük, orta ve kılcal olarak üçe ayrılır. Varisin boyutu, tipi ve yaygınlığına göre modern ve çağdaş bilimsel yöntemlerle varis tedavisi kliniğimizde başarılı olarak yapılmaktadır.

Tedavide amaç, olası komplikasyonları önlemek, şikayetleri gidermek ve kötü görünümün düzeltilmesidir.

Varis bacak ağrısı, damarlarda oluşan kan pıhtısı, cilt bozukluğu, ayak bileklerinde morarma söz konusu ise en uygun varis tedavi yöntemi olarak ameliyatsız yöntem önerilecektir.

Belirtileri çok az ve fazla rahatsızlık vermiyor ise, varislerden kaynaklanan akut veya ileriki yaşamda hayat kısıtlılığına yol açan komplikasyonların önlenmesi için tecrübeli Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanının önerilerini alınız.

Varis kaynaklı ağrı, sızlama ya da benzer şikayetler söz konusu değilse bile, olası komplikasyonların önlenmesi ve kötü görünümden dolayı konunun uzmanı tecrübeli Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı tarafından tedavisi düzenlenmelidir.

Cerrahi yöntemlerle varis tedavisindeki amaç sorunlu damarın tedavi edilmesidir. Variste sorunun tedavi edilmesi herhangi bir klinik soruna neden olmamaktadır.  Kan başka damarlardan akışına devam eder.

Kozmetik ve/veya tedavi amaçlı varis tedavisi;  lazer, radyofrekans, damar içine köpüklü veya köpüksüz madde enjeksiyonu ile yapılabilmektedir.

Venöz yetmezlik kirli kanın bacaklarda birikmesine yol açarak hem varisleri oluşturur hem de ağrı, yanma, kramp, şişme ve kaşınma gibi şikayetlere yol açar. Bu şikayetlerin giderilebilmesi ve varislerin de kalıcı olarak yok edilebilmesi için, önce venöz yetmezlik tedavi edilmelidir.

Sorularınızı Bana Sorabilirsiniz

Kalp ve damar sağlığı ile ilgili sorularınız ile varis tedavisi ile ilgili soru ve sorunlarınızı formu kullanarak bana sorabilirsiniz. belirttiğiniz e-posta adresine en kısa sürede size cevap yazacağım. Kontrol etmeyi unutmayın…

Yüksek Hasta Memnuniyeti

Detaylı Tetkik ve Muayene

Etkin İletişim & Hasta Takibi

Buradan  
Sorunuzu
 Gönderebilirsiniz

    doktorsitesi.com
     profil sayfamız
    doktortakvimi.com
     profil sayfamız

    Start typing and press Enter to search