Romatizmal Hastalıklar Tedavisi

Romatizmal Hastalıklar Tedavisi

Romatizmal hastalıklar tedavisi bir bütün olarak olarak ele alınmalıdır. Romatizma hastalığını tamamen kontrol altına almak, hastaları ilaçsız ve ağrısız yaşatmak mümkündür.

Romatizma hastası, glutenden ve hazır mayadan uzak durmalı, Diyetinde probiyotik içeren gıdalara yer vermeli ve D vitamininden zengin besinler tüketmelidir.

Romatizma hastalığının tedavisi için bağışıklık sistemini dengelenmelidir. Bunun için ozon tedavisi, fitoterapi, homeopati, akupunktur tedavisi ve diğer alternatif tıp tedavileri çok önemlidir.


İLTİHAPLI ROMATİZMA TEDAVİSİ

İltihaplı romatizma, şiddetli ağrı nöbetleriyle kendini belli eden, ilk önce eklemlerde, ilerleyen zamanlarda ise vücudun diğer kısımlarında da tatan bir hastalıktır.
Romatoid Artrit, el ve ayak eklemleri gibi daha çok küçük eklemleri simetrik olarak tutan müzmin seyirli iltihaplı bir romatizmadır. İltihaplı romatizma olarak bilinen bu hastalıkta küçük eklemler, diz, kalça, omuz gibi büyük eklemler de tutulabilir. Dünyada en sık görülen iltahaplı romatizmaların başında gelir ve eklemlerde en fazla tahribata ve şekil bozukluğuna yol açan romatizmalardan biridir.

Sorularınızı Bana Sorabilirsiniz

Kalp ve damar sağlığı ile ilgili sorularınız ile varis tedavisi ile ilgili soru ve sorunlarınızı formu kullanarak bana sorabilirsiniz. belirttiğiniz e-posta adresine en kısa sürede size cevap yazacağım. Kontrol etmeyi unutmayın…

Yüksek Hasta Memnuniyeti

Detaylı Tetkik ve Muayene

Etkin İletişim & Hasta Takibi

Buradan  
Sorunuzu
 Gönderebilirsiniz

    Start typing and press Enter to search