Şeker (Diyabet) Hastalığı Tedavisi

bursa-diyabet-doktoru

Şeker Hastalığı Tedavisi

Diyabet (Şeker Hastalığı) nedir?

Halk arasında genel olarak şeker hastalığı olarak tabir edilen Diabetes Mellitus, genel olarak kanda glukoz (şeker) seviyesinin normalin üzerine çıkması, buna bağlı olarak normalde şeker içermemesi gereken idrarda şekere rastlanmasıdır.

Çağımızın hastalıkları arasında ön sıralarda yer alan ve zamanla da artan diyabet (şeker hastalığı), ölümcül olabilecek birçok hastalığın oluşumunda ilk sırada rol oynayan yaygın olarak görülen bir hastalık türüdür. Ozon tedavisi ve diğer modern tıp tedavileri bağışıklık sistemini düzenlediğinden, şeker hastalarında çok sık görülen ayak ve idrar yolları enfeksiyonları oluşumunu önler ve tedavi eder. Ayrıca bitkisel tedaviler (Fitoterapi), akupunktur, homeopatik tedavi ve diyet desteği tedavileri şeker hastalığı tedavisinde olumlu katkı sağladığı gösterilmiştir.Şeker hastalığı şifa ile kontrol altına alınabilen bir sağlık sorunudur.Teşhis ve tedavi için geç kalmayın. Ömür boyu şeker hastalığı ilacı kullanmak zorunda değilsiniz.

Şeker Hastalığı her yaşta görülebilen kandaki glukoz (şeker) miktarının normalin üzerinde seyretmesiyle görülür. Şeker Hastalığı, bütün vücut sistemini etkileyebilecek bir hastalık olmakla birlikte, bu hastalığa sahip kişilerin vücudundaki insülin oranı olması gereken seviyede üretilemez ya da kullanılamaz. Kan şekeri belli seviyelerin üzerine çıkarsa kalp damar, sinir sistemi, böbrekler ve göz gibi organ ve dokulara zarar verir.

Şeker hastalığı tedavisinde ömür boyu şeker hastalığı ilacı kullanmak zorunda değilsiniz. İyi bir diyabet kontrolü doğru beslenmeye dayalı bir yaşam modeli ile tedavi edilebilmektedir. Şeker hastalığının kötü sonuçlarından korunmak için Şeker Hastalığı mutlaka tedavi edilmelidir. Kişinin önlenebilir risk faktörlerini düzeltilmesinin yanı sıra uygulanacak etkili ve doğru tedaviler ile şeker hastalığını kontrol altına alarak yaşam kalitesini yükseltmek, sağlığa bir adım daha atmak mümkündür.

Şeker hastalarının yaklaşık olarak yarısının ilaçla tedaviye yanıt vermemesi, şeker hastalığı ilaç kullanımını bireyselleştirmekte ve hipertansiyonda alternatif ilaç grupları geliştirilmektedir. Farmakokimyasal tıp tedavilerinin yanısıra, şeker hastalığı tedavisinde tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavileri uygulanabilmektedir. Fitoterapi, Homeopati, Ozon tedavisi, Akupunktur tedavisi ve diğer alternatif tıp tedavileri ile şeker hastalığı tedavisinde, konunun uzmanı tarafından yapılan uygulamalar ile başarılı sonuçlar alınmaktadır. Şeker hastalığı tedavisinde istenilen hedefe ulaşıldığından emin olmak için düzenli olarak kan şekeri takibi gereklidir.

bursa şeker hastalığı tedavisi
Şeker Hastalığını Kontrol Almada Başvurulacak Bazı Yöntemler

Ozon tedavisi, şeker hastalığının en önemli patogenetik mekanizmaları üzerine etkili olduğundan şeker hastalığında ve komplikasyonlarının tedavisinde etkili yöntemidir. Şeker hastalarında çok sık görülen ağız kuruluğu, susuzluk hissini, idrara çıkma sıklığını, cilt kaşıntılarını, el ve ayak yanmalarını azaltır. Halsizliği yok eder. Düzenli ozon tedavisi sonrası hastaların ilaç dozları ve kullanmaları gereken insülin miktarı azalmaktadır.

Ozon tedavisi ve diğer modern tıp tedavileri bağışıklık sistemini düzenlediğinden, şeker hastalarında çok sık görülen ayak ve idrar yolları enfeksiyonları oluşumunu önler ve tedavi eder. Ayrıca bitkisel tedaviler, akupunktur, homeopatik tedavi ve diyet desteği tedavileri şeker hastalığı tedavisinde olumlu katkı sağladığı gösterilmiştir.

 

Sorularınızı Bana Sorabilirsiniz

Diyabet (Şeker Hastalığı) ile ilgili soru ve sorunlarınızı formu kullanarak bana sorabilirsiniz. belirttiğiniz e-posta adresine en kısa sürede size cevap yazacağım. Kontrol etmeyi unutmayın…

Yüksek Hasta Memnuniyeti

Detaylı Tetkik ve Muayene

Etkin İletişim & Hasta Takibi

Buradan  
Sorunuzu
 Gönderebilirsiniz

    Start typing and press Enter to search